Cutterhead
Drama, Thriller. 21/3-2019
84 min. Farve.


Medvirkende:
Christine Sønderris Rie
Samson SemereBharan
Krešimir MikicIvo
Salvatore StrianoAlfredo
Adrian HeiliAdrian
Lilli Fernanda KondrupDatter
Anders Nylander ThomsenRøgdykker
Rasmus HammerichRøgdykker stemme

Kredits:
InstruktionRasmus Kloster Bro
ManuskriptRasmus Kloster Bro
ManuskriptMikkel Bak Sørensen
MusikSøs Ryberg
Still fotografTobias Selnaes Markussen
TonemesterChristian Munk Scheuer
TonemesterLars Halvorsen
TonemesterPeter Albrechtsen
TonemesterKasper Janus Rasmussen
ProduktionslederMille Astrup
ProduktionslederVes Møller Rasmussen
Make-upMickaela Berman
KlipJakob Juul Toldam
FotografMartin Munch
FotografDaniel Finn Olsen
BelysningsmesterNiclas Fusager
ProduktionsselskabBeo Film
Tone assistentMathias Dehn Middelhart
Tone assistentMikkel Nielsen
Fotograf assistentMads Junker
RekvisitørOscar Pontén
RekvisitørChristine Bechameil
UdlejningReel Pictures
Lys assistentSimon Dixgaard
Lys assistentSebastian Bockhoff Lyding
Klip assistentJesper Mark Hansen
Klip assistentAnne Berg Johansen
Klip assistentNikolaj Kristensen
Klip assistentAnna C.B. Lund
Produktions assistentCatalina Portillo
Produktions assistentChiara Renée Podbielski
Produktions assistentFie Madsen
Specielle effekterFlemming Christensen
Specielle effekterFinn Thomasen
IndspilningslederNikolaj Storgaard Mortensen
Stunt koordinatorAnders Nylander Thomsen
2nd-unit fotografBalthazar Hertel
Tone mixLars Halvorsen
Tone mixPeter Albrechtsen
ProduktionskoordinatorNanna Lykke
Manuskript konsulentValerio Violo
Executive ProducerPeter Hyldahl
PostproduktionskoordinatorInés Europa Crespo Esteso
LydeffekterJacob Kirkegaard
LydeffekterJamie Louis Thurman
LydeffekterPhilip Nicolai Flindt
LyddesignLars Halvorsen
Visuelle effekt (VFX)Henrik Bach Christensen
2nd-unit fotograf-assistentEmil Aagaard
KostumedesignerCarina Lin Sixten
KonsulentMikkel Bruhn
Produktions designKristine Køster
ProducerAmalie Lyngbo Quist
Produktions design assistentMina Lejbølle
ColorgraderEdoardo Rebecchi
KostumierKristine Møller
KoordinatorElisabetta Mindopi
KoordinatorMichael Sifakis
Special effect-makeupMartin Hansen IV
Grafisk designÅsmund Sollihøgda
PostproduktionssupervisorEdoardo Rebecchi
KameraassistentSophie Søborg Mosbæk
Foley mixerKari Vähäkuopus
2nd-unit lys assistentKasper Jack Larsen
Set-byggerMogens Sand
Set-byggerAnders Karlsson
Set-byggerChristian Baastrup
Foley artistHeikki Kossi
2nd-unit specielle effekterBenjamin Balle
DITJesper Mark Hansen