toplogo
Danske film på TV de kommende dage.      Vis alt   Vis kun film

Onsdag 2017-1-18

07:00 - 09:00 At klappe med een hånd [Viasat Film Nordic]
14:30 - 14:50 Pendlerkids III (8) [DR ULTRA]
17:55 - 18:55 Huset på Christianshavn (77 - 78) [DR K]
19:00 - 20:15 Prop og Berta [Viasat Film Family]
19:05 - 19:35 Isas stepz (21 - 22) [DR ULTRA]
19:25 - 19:55 Dansktoppens stjerner: Gustav Winckler [DR K]
20:00 - 20:30 Dansktoppens stjerner: Otto Brandeburg [DR K]
20:15 - 21:50 Krummerne 2 - Stakkels Krumme [Viasat Film Family]
20:40 - 22:40 Musik & Fis 2 (1 og 2) [TV2 Charlie]
23:25 - 00:30 Stygge Ulf 2 (2 afsnit) [TV2 Charlie]

Torsdag 2017-1-19

11:20 - 12:05 Bodil Kjer og fjernsynet [DR K]
14:30 - 14:50 Pendlerkids III (9) [DR ULTRA]
18:15 - 18:55 Store danskere - Gunnar \ [DR K]
19:00 - 19:30 Isas stepz (23 - 24) [DR ULTRA]
19:25 - 19:55 Dansktoppens stjerner: Otto Brandeburg [DR K]
20:00 - 20:30 Dansktoppens stjerner: Bamses Venner [DR K]
20:40 - 23:00 Zirkus Nemo 2014 (1 og 2) [TV2 Charlie]
21:00 - 22:30 Over gaden under vandet [Canal+ First]
22:45 - 23:15 Danske musiklegender: Ib Glindemann [DR K]
23:45 - 00:50 Stygge Ulf 2 (2 afsnit) [TV2 Charlie]
03:35 - 05:25 Idealisten [Canal+ Hits]

Fredag 2017-1-20

14:35 - 14:50 Pendlerkids III (10) [DR ULTRA]
17:00 - 19:00 Hjemve [Viasat Film Nordic]
18:15 - 18:55 Store danskere - Leif Panduro [DR K]
19:25 - 19:55 Dansktoppens stjerner: Bamses Venner [DR K]
19:30 - 21:05 Stygge Ulf 2 (3 afsnit) [TV2 Charlie]
20:00 - 20:30 Danske musiklegender: Peter Belli [DR K]
20:30 - 21:00 Store danskere: John Mogensen [DR K]
00:55 - 01:30 Stygge Ulf 2 (2 afsnit) [TV2 Charlie]
01:30 - 02:25 Lur mit liv - Jan Monrad [TV2 Charlie]
03:30 - 05:50 Flammen og Citronen [Canal+ Hits]

Lørdag 2017-1-21

09:00 - 11:00 Hjemve [Viasat Film Nordic]
11:50 - 13:15 Min søsters børn og guldgraverne [Canal+ Hits]
12:10 - 13:25 Min søsters børn - alene hjemme [DR 1]
14:10 - 15:30 Alle tiders underholdning (3 og 4) [DR K]
14:40 - 15:45 Grethe (3 og 4) [TV2]
14:50 - 16:20 Over gaden under vandet [Canal+ First]
15:45 - 17:25 Olsen-bandens sidste bedrifter [TV2]
16:50 - 17:30 Belli, Dario og Olsen (1) [DR K]
18:35 - 19:45 Huset på Christianshavn (78 - 79) [DR K]
20:00 - 21:50 Spies og Glistrup [DR 1]
20:00 - 21:10 Aalborg Vinterrevy 2014 [TV2 Charlie]
23:20 - 00:30 Sanne, Hjem 2014 – live fra Glassalen i Tivoli [TV2 Charlie]
01:00 - 02:00 Stygge Ulf 2 (2 afsnit) [TV2 Charlie]

Søndag 2017-1-22

07:05 - 08:45 Parterapi [Canal+ Hits]
17:00 - 18:55 Kollektivet [Viasat Film]
17:55 - 18:25 Dansktoppens stjerner: Ulla Pia [DR K]
18:25 - 18:55 Dansktoppens stjerner: Gustav Winckler [DR K]
18:55 - 19:25 Dansktoppens stjerner: Otto Brandeburg [DR K]
19:00 - 20:00 Arvingerne III (3) [DR 3]
19:25 - 19:55 Dansktoppens stjerner: Bamses Venner [DR K]
20:00 - 21:00 Arvingerne III (4) [DR 1]
20:25 - 20:55 Stygge Ulf 2 [TV2 Charlie]
21:00 - 23:00 Zulu Comedy Galla 2016 [TV2 ZULU]
21:00 - 23:00 Flaskepost fra P [Viasat Film]
21:45 - 23:45 Tivolirevy – TAM TAM i Glassalen 2015 (1 og 2) [TV2 Charlie]
23:45 - 00:15 Stygge Ulf 2 [TV2 Charlie]
02:55 - 04:25 Iqbal & den hemmelige opskrift [Viasat Film Family]

Mandag 2017-1-23

05:00 - 07:00 Flaskepost fra P [Viasat Film]
07:15 - 08:10 Arvingerne III (4) [DR 1]
10:30 - 11:00 Teatermøde med Lone Hertz [DK4]
11:00 - 13:00 Kollektivet [Viasat Film]
14:00 - 15:45 Parterapi [Canal+ First]
14:35 - 14:50 Pendlerkids III (11) [DR ULTRA]
15:00 - 17:00 Comeback (2015) [Viasat Film Nordic]
19:00 - 19:30 Isas stepz (25 - 26) [DR ULTRA]
20:00 - 21:00 Badehotellet (1) [TV2]
20:30 - 22:00 Iqbal & den hemmelige opskrift [Viasat Film Family]
20:50 - 22:20 Lev stærkt [TV2 ZULU]
21:00 - 22:50 Submarino [Canal+ First]
22:15 - 23:45 Viceværten [DR 3]
23:30 - 00:50 Jungledyret Hugo 3: Fræk, flabet og fri [Viasat Film Family]
03:00 - 05:00 Under sandet [Viasat Film]
03:15 - 04:35 Far til fires vilde ferie [Viasat Film Family]

Tirsdag 2017-1-24

07:00 - 09:00 Comeback (2015) [Viasat Film Nordic]
07:45 - 09:15 Over gaden under vandet [Canal+ First]
14:00 - 14:30 Teatermøde med Lone Hertz [DK4]
14:35 - 14:50 Pendlerkids III (12) [DR ULTRA]
19:00 - 20:15 Jungledyret Hugo 3: Fræk, flabet og fri [Viasat Film Family]
19:00 - 19:30 Isas stepz (27 - 28) [DR ULTRA]
20:15 - 21:35 Far til fires vilde ferie [Viasat Film Family]
20:35 - 21:05 Teatermøde med Lone Hertz [DK4]
20:40 - 22:40 Musik & Fis 2 (1 og 2) [TV2 Charlie]
20:40 - 22:20 Klovn - the movie [TV2 ZULU]
20:50 - 21:25 Grethe (5) [TV2]
21:00 - 23:00 Direktøren for det hele [Viasat Film Nordic]
22:20 - 23:25 Frank Hvam – Upassende [TV2 ZULU]
23:10 - 01:00 Under sandet [Viasat Film]

Onsdag 2017-1-25

07:50 - 09:20 Over gaden under vandet [Canal+ First]
11:00 - 13:00 Direktøren for det hele [Viasat Film Nordic]
11:35 - 11:50 Hvor blev de af? - Ib Mossin [DR K]
12:40 - 14:15 Sommeren '92 [Canal+ First]
14:35 - 14:50 Pendlerkids III (13) [DR ULTRA]
15:00 - 17:00 Fidibus [Viasat Film Nordic]
17:55 - 19:05 Huset på Christianshavn (78 - 79) [DR K]
19:00 - 19:30 Isas stepz (29 - 30) [DR ULTRA]
20:00 - 21:40 Frygtelig lykkelig [DR K]
20:55 - 22:25 Sønnen fra Amerika [TV2 Charlie]
21:00 - 22:35 Vikaren [TV2 ZULU]
21:40 - 22:40 Victor Borge: Verdens morsomste mand [DR K]
22:25 - 22:55 Store stygge Ulf show [TV2 Charlie]
23:45 - 00:40 Lur mit liv - Pusle Helmuth [TV2 Charlie]
00:35 - 02:20 Submarino [Canal+ First]
03:15 - 04:35 Kald mig bare Aksel [Viasat Film Family]
Julekalendere





Oversigt Søg Mærkedage Quiz Vidste du Danske film på TV Lokationer TV-serier,Tegnefilm,Julekalendere,Stumfilm Nyt i databasen Om danskefilm